Навчання в Польщі для українців біженців

1773
Facebook Twitter
Навчання в Польщі для українців біженців

Навчання в Польщі для українців біженців. Закон про підтримку українських біженців. Як студентам продовжити навчання. Безкоштовне навчання для біженців у Польщі.

Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну спровокувало найбільшу у XXI столітті міграційну кризу у Європі. Рятуючись від бомбардувань та обстрілів, понад 10 млн цивільних громадян (за даними на 20.03.2022) були змушені залишити Україну. Частина з них згодом повернулася, але й досі багато наших громадян (8 млн) перебуває за кордоном. Більшість біженців прихистила Республіка Польща. Станом на 21.06.2022 року, за даними ООН, тут знайшли притулок понад 4,1 млн українців. Серед них багато студентів, які втратили змогу навчатися далі у своєму виші. Уряд Польщі ухвалив спеціальний закон, який забезпечує захист прав українців, що залишили свій будинок через війну. Він, зокрема, передбачає можливість навчання в Польщі для біженців. Про те, як це зробити ми розповімо в цій статті.

Закон про підтримку українських біженців

Ухвалений 12.03.2022 закон «Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом» передбачає, що українські громадяни, які залишили свій будинок через російську військову агресію, перетнули кордон із Польщею після 24.02.2022 року та виявили бажання залишитися на території цієї країни, можуть отримати:

 • статус біженця, який дає право на отримання фінансової підтримки у розмірі 12-25 злотих (2,64-5,34 євро) на день, за умови проживання за межами центру допомоги біженцям;
 • можливість легального проживання протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого 2022 року, з подальшим оформленням (не раніше ніж через 9 місяців) одноразової «Карти побиту», яка надає право на легальне перебування в Польщі протягом 3 років, починаючи з дня прийняття такого рішення польською владою;
 • національний ідентифікаційний номер PESEL за спрощеною процедурою. Він відкриває доступ до медичних та цілої низки державних послуг, дає право на отримання соціальних пільг;
 • доступ до ринку праці з можливістю офіційного працевлаштування на рівні з громадянами Польщі;
 • згоду на медичну практику в якості лікаря та лікаря-стоматолога за наявності диплома, отриманого в Україні, або іншій державі, яка не є членом Європейського союзу;
 • право на здійснення підприємницької діяльності;
 • одноразову грошову допомогу в розмірі 300 злотих (близько 64 євро) на особу.

Крім того, цей закон надає можливість продовжити навчання в Польщі для українських біженців, що є школярами та студентами, а науковці можуть зайнятися академічною або науково-дослідною діяльністю в польських вишах, без погодження або дозволу від бюро зайнятості.

Навчання в Польщі для біженців: права студентів з України

Українські студенти та абітурієнти, які набули статусу біженця у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, та отримали ідентифікаційний номер PESEL, мають право:

 • перевестися зі свого вишу для продовження навчання державних польських університетів, де їм може бути надано можливість продовжувати здобувати вищу освіту нарівні з польськими студентами. У більшості приватних ВНЗ передбачено лише платне навчання як для громадян Польщі, так і для іноземців;
 • навчатися перший рік з українською мовою викладання, що надає час адаптуватися та вивчити польську. З другого курсу можна обрати викладання польською, англійською або двомовний курс;
 • на безкоштовне навчання польської мови в університеті або на мовних курсах;
 • подати заяву на отримання загальнодержавної стипендії чи студентського кредиту;
 • претендувати на здобуття стипендії та матеріальної допомоги від ректора.

Право на освіту в Польщі для біженців: як студентам продовжити навчання

Якщо Ви планували здобути вищу освіту, але з початком військової агресії РФ проти України змушені були переїхати на тимчасове проживання до Польщі —  не варто втрачати дорогоцінний час, чекаючи на закінчення війни. Ви можете продовжити навчання у польських вишах. Для реалізації цієї мети можна скористатися одним із таких способів:

 • спосіб 1 – вступити до державного університету на безкоштовне навчання, якщо Ви маєте атестат про середню освіту або диплом бакалавра, але не маєте фінансових ресурсів, і можете розраховувати лише на підтримку Польської держави щодо надання безкоштовно місця для проживання, харчування, гігієнічних засобів та ліків;
 • спосіб 2 – перевестися на відповідну спеціальність до одного з польських державних вишів. Безкоштовне навчання в Польщі надається для біженців, які не можуть далі отримувати освіту у своєму ВНЗ в Україні через ведення там військових дій або тому, що їх університет було знищено;
 • спосіб 3 – вступити до одного з приватних вищих навчальних закладів, якщо Ви маєте документ про закінчену середню освіту або отримання ступеня бакалавра, та фінансові можливості, аби дозволити собі навчання на платній основі.

Як вступити біженцям до ВНЗ Польщі на безкоштовне навчання (спосіб 1)

Безкоштовне навчання пропонують лише державні польські університети. Українські абітурієнти, які переїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, можуть вступати на загальних підставах (зі здачею державних вступних іспитів), якщо вони набули статусу біженця, отримали ідентифікаційний номер PESEL та володіють польською або англійською мовою. Вивчати мову можна вже зараз на безкоштовних курсах. Деякі виші пропонують для біженців з України адаптивний курс навчання українською мовою на протязі року.

Порядок вступу визначається адміністрацією кожного університету.

Як продовжити навчання в Польщі для біженців з України (спосіб 2)

Аби перевестися до польського університету, студенту українського ВНЗ, необхідно:

 • зібрати пакет документів, при цьому слід враховувати, що українські дипломи та атестати не вимагають нострифікації, а у зв'язку з воєнним конфліктом, що триває в Україні, вони приймаються без присяжного перекладу;
 • подати заяву до NAWA (Національного агентства академічного обміну) на отримання Інформації про іноземний диплом (диплом бакалавра, отриманий у вашому ВНЗ), якщо Ви збираєтеся продовжити навчання в магістратурі. Ви можете підготувати цей документ (Інформацію про диплом) самостійно, скориставшись системою Kwalifikator;
 • вибрати університет, де можна продовжити навчання вашій спеціальності, зв'язатися з його адміністрацією та подати заяву на продовження навчання. Кожний університет має власну процедуру переведення студентів з інших вишів, деталі якої можна уточнити в ректораті чи приймальній комісії.

Завдяки співпраці міністерств охорони здоров'я України та Польщі, а також програмам, розробленим у рамках цієї співпраці, що спрямовані на забезпечення безперервності підготовки медичних працівників, студенти-біженці з України, які навчалися на медичних спеціальностях, можуть продовжити свою освіту у будь-якому з 19 медичних вузів Польщі.

Вища освіта в Польщі для біженців на платній основі (спосіб 3): що пропонує UP-STUDY

Центр польської освіти UP-STUDY є офіційним партнером найкращих приватних університетів Польщі, сертифікованим представником їх приймальних комісій та надає всебічну допомогу тим, хто обирає платне навчання для біженців у Польщі.

Сьогодні, під час війни, ми надаємо свої послуги на пакет «Все включено» з 50% знижкою від стандартної вартості, за ціною 250 євро замість 499. У цей пакет входять такі послуги, як:

 • підготовка необхідних документів, їх переклад, апостилювання та легалізація у Польщі;
 • візовий супровід при отриманні студентської візи та віз для батьків, за необхідності;
 • забезпечення організованого виїзду до місця навчання;
 • підтримка на території Польщі протягом усього терміну навчання (програма UP-SUPPORT).

Крім того, спільно з 4 найкращими університетами-партнерами – Академією фінансів та бізнесу Vistula, та Академією суспільних наук із Варшави, а також Вроцлавськими університетами Бізнесу (WSH) та Банківської справи (WSB), — ми підготували спеціальну пропозицію. Для українських абітурієнтів, які бажають вступити до цих вишів, пропонується:

 • гарантований вступ без знання української або англійської мови;
 • обов'язковий двомісячний курс польської мови перед початком навчання – він надається безкоштовно, тоді як його вартість поза цією акцією становить близько 500 євро;
 • гарантована знижка на оплату навчання – у залежності від обраного ВНЗ, вона становить 150-800 євро на рік;
 • участь у розіграші стипендіальних грантів – їх розмір сягає 50% вартості навчання.

Під час військової агресії рф, що триває проти нашої країни, Ви можете не відвідувати офіс представництва UP-STUDY, а подати всі документи дистанційно, відправивши їх нам на електронну пошту.

Більш детальну інформацію про спеціальну пропозицію UP-STUDY на час війни та покрокову інструкцію щодо вступу до приватних університетів, на навчання у Польщі для біженців Ви знайдете на нашому сайті.

Сподіваємось, що інформація, викладена в цій статті, допоможе вам обрати найбільш прийнятний варіант отримання вищої освіти в Польщі.Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 150-200 євро при вступі у Університет Бізнесу у Вроцлаві

Пропозиція

Вступайте на осінь 2023 у Університет Бізнесу та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини