Державні університети Варшави або приватні ВНЗ?

7041
Facebook Twitter
Державні університети Варшави або приватні ВНЗ?

Бажаючи навчатися в столиці, у Вас є величезний вибір з сімдесяти восьми університетів, шістдесят шість з яких — приватні. Дана стаття визначить переваги і недоліки варшавських державних і приватних установ вищої освіти.


Багато абітурієнтів прагнуть здобути вищу освіту в столиці або великих містах. Дане бажання обгрунтовано, так як такі об'єкти багаті центральними офісами міжнародних компаній, важливі як наукові та дослідні центри, а також комфортні і цікаві для дозвілля. Варшава не є винятком. За останніми даними кількість учнів в державних і недержавних ВНЗ Варшави налічує більше трьохсот тисяч чоловік, це 15.2% всіх студентів Польщі. Бажаючи навчатися в столиці, у Вас є величезний вибір з сімдесяти восьми університетів, шістдесят шість з яких — приватні. Дана стаття визначить переваги і недоліки варшавських державних і приватних установ вищої освіти, що буде актуально як для абітурієнтів першого ступеня освіти, так і для тих, хто планує продовжити своє навчання на наступних щаблях.

Особливості державних університетів Варшави

Всі державні ВНЗ Варшави об'єднує неймовірно тривала історія. Кожна державна установа вищої освіти столиці — це єдиний в своєму роді заклад, який має специфічну структуру, цінності та відмінні риси. Польські студенти вважають за краще навчатися в публічних університетах, так як вони фактично гарантують працевлаштування своїх співвітчизників. Для іноземних студентів справи йдуть трохи інакше. По-перше, якщо у Вас немає Карти поляка, яка дозволяє вступати в державну установу вищої освіти на тих же умовах, що і польські громадяни, то іспити і сам процес вступу досить складний і трудоємний. По-друге, шанси на працевлаштування малі для українців, які отримали диплом державного закладу, так як вони просувають польських випускників в вітчизняні компанії. По-третє, хоча публічні ВНЗ Варшави виділяють бюджетні місця, гідних претендентів настільки багато, що отримати одне з вакантних — неймовірно складно. По-четверте, вартість навчання хоч і нижче середньої вартості в інших країнах Європи, але в 1.5-2 рази вище приватних установ.

Перспектива навчання в приватних варшавських ВНЗ

Існує кілька критеріїв, які об'єднують державні і приватні вищі навчальні заклади Варшави в очах українських абітурієнтів, серед яких потрібно виділити:

  1. Висока якість освіти.
  2. Європейський диплом, який визнається країнами ЄС і дозволяє працювати не лише на території закінчення навчання, але і іммігрувати з метою працевлаштування.
  3. Вартість навчання нижче будь-якої європейської країни.
  4. Кількість годин і перелік предметів однакові, так як визначаються Міністерством Освіти Польщі.

Але неможливо не звернути уваги на відмінності між приватними (не публічними, міжнародними) ВУЗами та державними. Незначні на перший погляд, вони можуть стати вирішальними факторами згодом, серед яких:

  1. Вартість в кілька разів нижче. Так, середня вартість програми бакалаврату в Варшавському Університеті €3000, а в Академії Фінансів і Бізнесу Вістула — €1400.
  2. Приватні ВНЗ просувають українських випускників на роботу в міжнародні компанії, до того ж вони там дуже затребувані.
  3. Спрощена система вступу.
  4. Особлива увага приділяється розвитку практичних навичок у студента.
  5. Можливість враховувати індивідуальні особливості та побажання учнів.6. Існують програми досліджень, які викладаються англійською мовою і були розроблені спільно з британськими фахівцями, як наслідок, вибираючи такі програми, можна отримати подвійний диплом.

Отже, навчання за кордоном — це дуже серйозний крок, а вибір установи вищої освіти визначає майбутнє, як мінімум терміном на три роки. Необхідно свідомо підійти до вирішення цього питання, визначити для себе країну навчання, місто і тип навчального закладу.Державні університети Варшави користуються популярністю, але вимагають великих капіталовкладень і для українського студента вони якщо й окупляться, то далеко не в близькому майбутньому. Приватні ВНЗ не просто складають гідну конкуренцію публічним, а й з кожним роком відсоток студентів, які вважають за краще їх структури і програми, зростає з помітною прогресією.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини