Як полегшити працевлаштування після закінчення університету

7561
Facebook Twitter
Як полегшити працевлаштування після закінчення університету

Найбільш популярне та хвилююче питання в освітній сфері — працевлаштування після здобуття спеціальності у ВНЗ. До можливих труднощів у цьому процесі призводять помилки, яких припускаються студенти протягом навчання.

Найбільш популярне та хвилююче питання в освітній сфері — працевлаштування після здобуття спеціальності у ВНЗ. До можливих труднощів у цьому процесі призводять помилки, яких припускаються студенти протягом навчання. Давайте дізнаємося про можливі перепони, зʼясуємо, що популярно на європейському ринку праці і як знайти хорошу роботу.

Працювати іноземному студентові в Польщі чи не працювати?

Почнемо із самого початку, і першу помилку роблять не діти, а самі батьки, кажучи своєму чаду: «Ніякої роботи під час навчання, тобі потрібно вчитися!»

Це неправильно, розпочинати трудову діяльність можна й потрібно в перший же тиждень приїзду на територію Республіки Польща. Абсолютно всі польські студенти працюють під час навчання. Це настільки нормально, що графік, за яким здобувається освіта в Польщі, побудований так, щоб студент мав можливість працювати. Звичайно ж, не секрет, що деяким ліньки трудитися і вони радіють, що три дні навчання, а чотири дні — вихідних. Багато хто просиджують у соціальних мережах, просто гуляють і постять фото. Ті ж студенти, які починають працювати, відчувають себе більш впевнено на території іншої країни, ніж інші. Процес адаптації проходить набагато швидше, плюс зʼявляються нові знайомства, ну й маленька матеріальна незалежність.

Також, дуже важливий момент: роботодавець звертає увагу на ваш досвід. Якщо доведеться вибирати між учнем Гарварда без досвіду роботи й студентом із простим дипломом, але непоганим досвідом, переваги віддадуть другому, хто вже щось уміє. Не дивуйтеся, європейський студент сам платить собі за освіту. Це як закон: батьки можуть допомагати, але багато хто навіть відмовляються від такої допомоги — не престижно.

Яку допомогу може надати університет

У польському навчальному закладі студентам допомагають накопичити досвід декількома шляхами:

  • Практики від Університету. Отримати практику досить просто, варто лише написати резюме, описати, чого ви бажаєте, віднести до університетського кабінету під назвою Buro Karier і чекати результатів. Однак не потрібно просто сидіти, приходьте в Бюро карʼєр кожен день і дізнавайтеся, як йдуть справи. Так ви покажете, що вам дуже потрібно і ви дійсно зацікавлені. Практика може бути як оплачувана, так і не оплачувана. Але не варто переживати: багато фірм беруть студентів, а після закінчення практики найкращим студентам пропонують роботу, з гнучким графіком, під навчання. Пробувати варто!
  • Програми з обміну. На базі свого університету можна скласти мовний іспит і поїхати до іншої країни на навчання або практику.
  • У самому університеті, в тому ж Buro Karier, можна отримати роботу на літо в Польщі або іншій країні.

Головне — не сидіти в кімнаті й не спати півдня. Виїхавши за кордон, потрібно бути активним і використовувати будь-яку можливість.

Не кожен університет має досить партнерів-роботодавців, щоб Buro Karier могло забезпечити студента не тільки практикою, а й роботою. Обирайте університети, які мають високий відсоток працевлаштування студентів після закінчення навчання. Щоб знайти такий, потрібно або звернутися до фахівців або самому пошукати в інтернеті. Також величезну роль має профіль університету: нелогічно вивчати економіку в гуманітарному ВНЗ.

Успіху досягає той, хто його шукає

Студент не навчиться жити й вести нормальний спосіб життя, влаштуватися в Польщі, якщо не відчує все на власному досвіді. Чим людина молодша, тим швидше вона до всього звикає. Ну і, звичайно, зʼявляється впевненість у собі, яка допомагає протягом усього життя.

Не варто боятися роботи й непокоїтися, що вона перешкодить навчальному процесу. Головне — навчіться правильно розподіляти свій час (у цьому стане в нагоді метод спроб і помилок) і вирушайте до карʼєрних вершин із початку навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2024 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини