Університети Польщі

НАВЧАННЯ У ТЕХНІКУМАХ ПОЛЬЩІ: ДО ЧОГО ПОВИННІ БУТИ ГОТОВІ БАТЬКИ ТА ДІТИ

(Інформація опублікована на прохання батьків, діти яких навчалися та у 2018 році закінчили/припинили навчання у технікумі в Польщі, публікація висловлює чужу незалежну думку, яка не має відношення до корпоративної інформації агенства UP-STUDY та не явлюється точною зору команди UP-STUDY. Прохання сприймати інформацію як особисту думку осіб, які висловлюють свій незалежний коментар публічно (Стаття 34, № 2-рп/2012 від 20.01.2012, Закону України).

Звертаємо увагу, що UP-STUDY цінує думку своїх клієнтів та інших батьків (які не є нашими клієнтами) по темі освіти, - це єдина для нас стратегія розвитку у напрямку гарних та толерантних послуг у закордонній освіті, тому ми не вагаємося, коли стоїть питання опублікувати інформацію від батьків дітей такою, як вона є, щоб кожен зміг поглянути реально на всі "за" і "проти" та прийняти своє незалежне рішення. На прохання кількох батьків, у даному блоці ми оприлюднюємо коментарі мам учнів технікумів, які кілька років тому вступили на безкоштовне навчання до одного з училищ (назви училищ і міста приховано з коментарів).

Увага! Оприлюднені відгуки несуть характер особистої незалежної думки конкретних батьків, на вимогу яких був створений даний блок про середню освіту у технікумах Польщі, та не являються офіційною корпоративною інформацією агентства UP-STUDY чи точкою зору команди UP-STUDY. Ми погоджуємо, що відправляти дитину вчитися за кордон у віці 14-15 років - це рано з практичної точки зору і з цю дцмку розділяють психологи, але є ситуації виняткового характеру, наприклад, коли батьки переїхали на ПМЖ до Польщі і бажають забрати з собою дітей, відповідно їм потрібно десь навчатися. Проте, якщо батьки залишаються в Україні, тоді їм потрібно знати та приймати усі ті складнощі, які перед ними постануть і про які зачасту не говориться на початку вступної кампанії.

Коментар мами студента технікума Артема Березового, м. Вінниця: "В техникумы / лицеи / колледжи я рекомендую вступать только детям, оба родителя которых постоянно находятся в Польше и могут: а) постоянно контролировать своего ребенка, б) постоянно посещать родительские собрания в Польше, в) срочно приехать, если ребенок заболел или с ним что-то случилось. Техникум не предоставляет "опекуна" на практике, только косвенно, и как только Вас вызывают, - Вы должны здесь же быть в Польше. За 3 года, я и бабушка Артема потратили более 40 000 гривен на постоянные поездки в Польшу, это я уже молчу о цене моего рабочего времени. За время учебы ребенок 4 раза болел бронхитом, и ни кто не брался из педагогов или воспитателей везти ребенка к врачу, при температуре 39,4 у Артема, - ждали маму (дорога из Винницы в Люблин, на секундочку, занимает от 10 до 15 часов). В возрасте 15 лет ребенок еще не готов психологически к тому, что ее отвезут за тысячу километров и оставят учиться", поэтому не ведитесь на просьбы своих чад отправить их за границу, ведь когда за месяц ребенок уже "нарадуется", эта проблема будет только Ваша и соответственно средства, которые Вы потратите на поступление никто Вам не вернет".

Коментар мами Геращенко Віри, мама Геращенко Сергія, м. Луцьк: "Готуйтеся до витрат! На навчання у технікумі в Польщі нас наштовхнули знайомі, чия дитина там вчиться у Кракові, дуже сподобалась можливість отримати освіту безкоштовно, та ще й у Європі. Проте, безкоштовний сир самі знаєте де, витрати є і вони чималі, на першому році навчання ми його припинили і забрали дитину до України, так як фінансово "безкоштовне навчання" обходилось не дешево: послуги агента в Луцьку - 800 євро за підготовку документів, дорога на двох у Польщу 1000 грн, підручники на перший рік (перекуповували у знайомих та шукали чим дешевше) 4000 грн, форма 3700 грн, дозволи у польського нотаріуса 120 злотих від обох батьків, місце для проживання у бурсі та триразове харчування на місяць 360 злотих проживання та 1080 злотих триразове харчування, 4-5 рази на рік батьки повинні приїхати на батьківські збори, державне страхування щомісяця - 56 злотих. У 1 рік утримання дитини в технікумі у нас вийшло витрат 153 тисячі гривень (з послугами посередника у Луцьку) і як тільки ми прочитали на тернопільському формі про те, що українці не можуть здати заключний тест технікума - "матуру" (аналог зно) на прохідний бал, щоб отримати польський атестат про середню освіту, відразу ж забрати дитину на Україну і відправили у 10 клас. Насправді учням з України дуже складно здати польську матуру за 12 років (це математика, біологія, польська мова, хімія, фізика, історія Польщі), у той час коли фактично вони проходять лише навчання 4 роки замість 12-ти, про це нас звісно "забув" попередити агент у Луцьку, та й відгуків про освіту у польських технікумах кілька років тому було ще мало. Як на мене, набагато легше, якщо освіта у Польщі у Вас у перспективі, дочекатися повноліття дитини, довчитися 11 класів і піти в інститут, відправивши дитину на вільні хліба."

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, щодо даного матеріалу, просимо Вас писати нашим спеціалістам на емейл: poland@up-study.net