Відомі бібліотеки Польщі

5/5 (4 Голоса)
Відомі бібліотеки Польщі 5 0 5 4

Якщо у Вас зі словом бібліотека спливає образ сірої, нудної будівлі, над якою нависла атмосфера суворості, та де сидять небагатослівні працівники з серйозними обличчями, значить, у цьому випадку, Вам необхідно відвідати польські бібліотеки. Вони надихнуть Вас старанніше «гризти граніт науки» або просто налаштують на гарне проведення часу з цікавими книгами. Дійсно, сучасні польські бібліотеки претендують на роль світових інноваційних культурних центрів, в яких час летить непомітно. Як міські, так і університетські бібліотеки знаходяться у вільному доступі для іноземних громадян. Тому, не пропустіть нагоду відвідати одну з них, коли будете у РП. Отже, у цій статті ми представимо Вам на огляд добірку найцікавіших бібліотек в польській державі.

Незвичайні польські бібліотеки

Фахівці UP-STUDY радять звернути свою увагу на такі культурні центри, що знаходяться у Польщі:
1. Бібліотека Варшавського університету. Вона була побудована у 1816 році, але з часом будівля застаріла, та стала не відповідати нормам безпеки. Владою міста було прийнято рішення зробити конкурс, спрямований на будівництво нової споруди. У 1999 році, бібліотека була здана в експлуатацію талановитими архітекторами Мареком Будзинським та Збігнєвим Бадовським. Фасад будівлі зроблений зі скла та оксидованого металу, які гармонійно поєднуються між собою. Бібліотека має головний корпус, висотою у чотири поверхи, що з'єднується з пасажем. На її даху розташований ботанічний сад, який є кращим оглядовим майданчиком міста. Сад був спроектований ландшафтним дизайнером Іреною Бажерською. Він створений у біо-індустріальному стилі, та поєднує у собі: пішохідні містки, гранітні скульптури, незвичайні рослини та металеві конструкції.

Також, на всьому периметры бібліотечного даху розташовані лавочки, де навесні-влітку студенти, туристи та просто жителі міста читають книги, влаштовують ланчі та насолоджуються красою навколо. Крім того, Ви можете особисто зайти у книжкові сховища та вибрати необхідну літературу, поритися у старих книгах та, у цілому, відчути атмосферу бібліотеки.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

2. «Станція Культура». На вигляд непримітна будівля приховує надзвичайний дизайн та арт-простір. Інтер'єр створений у чорно-червоному кольорі під стиль старовинного локомотива. Відраховує час у бібліотеці годинник вокзального зразка, полиці оформлені під платформи станцій. «Stacja Kultura» займає 80% площі залізничного вокзалу у Румі. У 2016 році, членами журі міжнародного конкурсу під назвою Library Interior Design Awards бібліотека була визнана найкрасивішою у світі, обійшовши культурні центри Китаю, США, Канади. На 1500 кв.м. території даного простору розміщено: читальний зал, арт-майстерні, фотостудія, куточок для дітей, прокат книг, два конференц-зали, місце для проведення різних зустрічей. Популярність бібліотека придбала не тільки у місцевих жителів, але й у світових цінителів незвичайної архітектури/інтер'єру та любителів літератури.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновок, що у Республіці Польща дуже розвинена інфраструктура бібліотек.

Зараз, вони є справжніми витворами мистецтва, джерелом цінної інформації та літературних творів. Крім книг, в польських бібліотеках знаходяться медіатеки, кафе, комп'ютерні зали, арт-простори, фотогалереї. У кожному польському місті Ви знайдете культурний центр, де зможете з насолодою прочитати цікаву книгу, знайти необхідну інформацію для навчання, провести час за настільною грою.

30 08 2019 14:15:00

XII Всеукраїнська презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

6 жовтня 2019 у Києві та 25+ найбільших містах України проходитимуть міжнародні освітні Презентації "Навчання в Польщі 2020-21". Відвідувачі отримають купон на знижку 50% від повної вартості послуг та курс польської мови.

Детальніше →

29 07 2019 09:05:00

АКЦІЯ! Отримай курс польської мови 50-100 годин безкоштовно при вступі на осінь 2020

Центр польської освіти UP-STUDY, надає українським абітурієнтам шанс отримати спеціалізований курс польської мови безкоштовно.  Стандартна вартість 900 грн/місяць. Початок курсу: жовтень 2019.

Детальніше →

29 07 2019 09:13:00

ЗНИЖКА 50% на навчання у Польщі — UP-STUDY розігрує 35 стипендій. Діє до 31.03.20

Бажаєте навчатися у кращих університетах Польщі за 50% вартості? Тоді, спеціальна пропозиція від UP-STUDY саме для Вас: Виграйте 1 із 35 стипендіальних грантів у Варшаві, Вроцлаві та Ольштині. 

Детальніше →