UP-STUDY NEWS: Збільшення витрат на науку у Польщі у 2020 році

5/5 (2 Голосів)
UP-STUDY NEWS: Збільшення витрат на науку у Польщі у 2020 році 5 0 5 2

Зовсім недавно міністр науки та вищої освіти Республіки Польща відвідав Університет ім. Казімєжа Великого у Бидгощі (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). У ході заходу Ярослав Говін дав символічні настанови університетській владі на підтримку реалізації програми «Ми зосереджені на розвитку UKW». З цього приводу міністр прокоментував плани на майбутнє, а також розкрив аспект щодо того, які зміни у вищій освіті відбудуться у 2020 році.

Підвищення для співробітників університетів Польщі

Під час заходу була проведена конференція, на якій Ярослав Говін дав деяку інформацію про грошовий обіг у світі науки. Міністр запевняє, що підвищення буде поширюватися не тільки на науковців, а й на весь адміністративний персонал. Він особливо підкреслив, що закінчується робота над бюджетом наступного року. Початковий проєкт бюджету був представлений на початку вересня. Попри це, міністр хоче повторити зобов'язання, виражене, у тому числі, й прем'єр-міністром Матеушем Моравецким. У наступному році команда хоче, щоб набув чинності другий транш підвищення заробітної плати викладачів. Це все ще буде предметом деяких домовленостей в уряді та, перш за все у парламенті, наскільки високим буде це зростання. Містер Говін хоче запевнити всіх співробітників польських університетів, а не тільки науковий та дидактичний склад, а також адміністративний персонал, що відповідно до зобов'язань, наступний транш збільшень відбудеться у 2020 році (більше на naukawpolsce.pap.pl).

Гроші у польській науці

Під час виступу, глава MEiSW зазначив, що на польську науку та освіту були виділені чималі кошти. Реалізація програми «Ми орієнтуємося на розвиток UKW», у ході якої пройшла конференція, передбачає, серед іншого, підвищення компетентності співробітників та студентів університету коштом розширення співпраці із закордонними науковими спільнотами та модернізації комп'ютерного обладнання. Це може вказувати, якою буде мета змін, що відбуваються у польській науці.

Коли мова йде про витрати на освіту у початкові та середні школи, ці витрати у Польщі перевищують середні показники у країнах ОЕСР. А коли мова йде про них же на науку та вищу освіту — чомусь витрати лише на середньому рівні. Коротко кажучи, польські університети й інститути як і раніше дуже недофінансовані та недостатньо інвестовані. Щоб надолужити згаяне у бюджеті поточного року за десятиліття заборгованості, варто передбачити рекордне збільшення витрат на науку та вищу освіту майже на два мільярди. Крім того, уряд випустив 3 мільярди казначейських облігацій для поширення серед державних університетів. Водночас понад 2 мільярди злотих пішли на середні та більш дрібні університети, щоб дати установам освіти нові імпульси розвитку.

Конституція науки у 2019/2020 навчальному році

Говін також нагадав, що наступний рік буде особливим, тому що у ньому можна буде почати спостерігати за наслідками введення конституції для науки. Пам'ятається, коли були сформульовані заходи під час зустрічей, присвячених новому законові, особливо підкреслювалося, що він буде корисний для найбільших університетів, таких як вищі навчальні заклади мегаполісів: Варшави, Вроцлава, Кракова та Познані, але це може призвести до рикошетів на вищі школи та академії. Тоді міністр запевнив, що це не так. Зараз він думає, що цей закон відкриває рівні можливості для всіх типів університетів, зрозуміло, створюючи деякі нові вимоги для підвищення якості освіти студентів та наукових досліджень.

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

30 08 2019 14:15:00

XII Всеукраїнська презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

6 жовтня 2019 у Києві та 25+ найбільших містах України проходитимуть міжнародні освітні Презентації "Навчання в Польщі 2020-21". Відвідувачі отримають купон на знижку 50% від повної вартості послуг та курс польської мови.

Детальніше →

29 07 2019 09:05:00

АКЦІЯ! Отримай курс польської мови 50-100 годин безкоштовно при вступі на осінь 2020

Центр польської освіти UP-STUDY, надає українським абітурієнтам шанс отримати спеціалізований курс польської мови безкоштовно.  Стандартна вартість 900 грн/місяць. Початок курсу: жовтень 2019.

Детальніше →

29 07 2019 09:13:00

ЗНИЖКА 50% на навчання у Польщі — UP-STUDY розігрує 35 стипендій. Діє до 31.03.20

Бажаєте навчатися у кращих університетах Польщі за 50% вартості? Тоді, спеціальна пропозиція від UP-STUDY саме для Вас: Виграйте 1 із 35 стипендіальних грантів у Варшаві, Вроцлаві та Ольштині. 

Детальніше →