UP-STUDY NEWS: Премія Intelligent Development Award 2019 — номінація для дослідника з Гданського університету

5/5 (1 Голос)
UP-STUDY NEWS: Премія Intelligent Development Award 2019 — номінація для дослідника з Гданського університету 5 0 5 1

Професор Ханна Мазур-Маржец з Гданського університету отримала номінацію на премію «Інтелектуальний розвиток Польщі» 2019 року у категорії «Вчений майбутнього». Номінацію було присуджено за реалізацію проєкту «Пептиди, вироблені балтійськими ціанобактеріями — від ідентифікації до вибору ведучого з'єднання (від влучень до відведень H2L)». Це міждисциплінарні дослідження в області блакитної біотехнології, які у майбутньому можуть сприяти отриманню з природних ресурсів моря продукту, корисного для розробки нового протиракового препарату.

Премія Польського Інтелектуального Розвитку 2019

Лауреатами премії «Інтелектуальний розвиток» є видатні вчені та установи, які у своїй діяльності та наукових дослідженнях постійно фокусуються на майбутньому, забезпечуючи при цьому сталий економічний розвиток. Контент-партнер премії — Силезький центр ділової етики та сталого розвитку при Силезькому технологічному університеті та організатор Центру інтелектуального розвитку.

Інформація про кандидатуру та її проєкт

Проєкт «Пептиди, що виробляються балтійськими ціанобактеріями — від ідентифікації до вибору ведучого з'єднання (від влучень до відведень H2L)» реалізується у рамках програми Національного наукового центру — OPUS 11, а його бюджет складає майже 1,5 млн. злотих.

Попередні дослідження проводилися групою під керівництвом проф. Ханни Мазур -Маржец, яка показала, що ціанобактерії з Балтійського моря є багатим джерелом пептидів з потенційним терапевтичним застосуванням. Поточний проєкт відповідає стадії від відкриття з'єднань з цікавою активністю (попадання) до вибору ведучого з'єднання для подальшого дослідження (свинцю), звідси й назва проєкту: від потрапляння до свинцю H2L. При виборі сполуки свинцю враховуються такі особливості, як сила та селективність активності, відсутність негативної активності у відношенні до здорових клітин, а також можливість та вартість придбання з'єднання у кількостях, що забезпечують реалізацію подальших етапів досліджень у наступних проєктах (доклінічних, а потім клінічних).

Дослідники сподівається, що реалізація проєкту сприятиме отриманню продукту з морських природних ресурсів, який буде корисний при розробці нового протиракового препарату. Дослідження Blue Biotechnology є міждисциплінарним та вимагає використання різних методів дослідження. Тому проєкт реалізується у співпраці з іншими науковими підрозділами з Польщі та за кордоном. Учасниками проєкту є докторанти та молоді дослідники. Таким чином, очікується, що його реалізація буде стимулювати розвиток морської біотехнології у Польщі. Цій меті також служить нова спеціалізація на другому ступені навчання в Інституті океанографії: морська біотехнологія.

Лідером консорціуму, у рамках якого реалізується проєкт, є проф. доктор хаб. Ханна Мазур-Маржец з факультету океанографії та географії Гданського університету (завідувач кафедри морської біотехнології). Проєкт реалізується за участю кафедри молекулярної біології біологічного факультету Гданського університету та кафедри біомедичної хімії хімічного факультету Гданського університету; Інститут океанології ПА є партнером.

Церемонія нагородження відбудеться під час 4-го форуму інтелектуального розвитку, який відбудеться 28-29 листопада в Унєюв (Uniejowie). Це економічний захід, присвячений інноваціям, інвестиціям, інтелектуальному розвитку та новим технологіям, які приведуть до інтелектуального розвитку економіки. Це міжнародна дискусія з 500 лідерами інтелектуального розвитку: новаторами та інвесторами з бізнесу, науки, місцевого самоврядування, бізнес-середовища, а також представниками державних органів.

Більш детальна інформація про премії: https://irforum.pl/polska-nagroda-inteligentnego-rozyszne/

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

01 10 2019 09:37:00

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 − 2990 грн" − Дешевше ніж вступати самостійно!

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 - 2990 грн" діє до 31.12.19. За сплачені гроші Ви отримуєте: участь у розіграші 35 стипендій, переклади документів та офіційний документ від польського університету про зарахування.

Детальніше →

29 07 2019 09:13:00

ЗНИЖКА 50% на навчання у Польщі — UP-STUDY розігрує 35 стипендій. Діє до 31.03.20

Бажаєте навчатися у кращих університетах Польщі за 50% вартості? Тоді, спеціальна пропозиція від UP-STUDY саме для Вас: Виграйте 1 із 35 стипендіальних грантів у Варшаві, Вроцлаві та Ольштині. 

Детальніше →