Ієрархія наукових ступенів у Польщі

5/5 (3 Голосів)
Ієрархія наукових ступенів у Польщі 5 0 5 3

Система кар'єри заснована на рівнях, які всі охочі намагаються долати більшу частину свого свідомого життя. По суті, це не впливає на роботу, яка може бути продовжена кожним з нас в університеті або іншому місці після закінчення навчання. Але, для наукових кіл ступінь, який придбаний, має вагоме значення, водночас, як для більшості — це лише формальне позначення на папері. Бажаючи займатися науковою діяльністю, будувати академічну кар'єру на території Республіки Польща, все ж варто розібратися, які є наукові ступені в університетах цієї держави. Саме розгляду даного питання буде присвячено статтю.

Ієрархія академічних ступенів в освітніх структурах Польщі

Система коледжів та університетів була розділена таким чином, що студенти домагаються перших академічних звань у Польщі під час навчання. Індивідуальні рівні залежать від профілю університету, в якому проходить навчання. Далі, ми пропонуємо Вашій увазі класи, які можуть бути отримані на різних рівнях освіти.

Найнижчий вчений ступінь — бакалавр. Кожен учень, який пізнає ази професії у вищому навчальному закладі, може претендувати на наукове звання вже з початку. В університетах, через 3 роки навчання, ступінь бакалавра присуджується після написання короткої дипломної роботи. Аналогічним чином, у разі університетів з певним нахилом, але там установи дозволяють отримати звання інженера через 3,5 року.

Ступені та академічні звання після закінчення навчання

Наступний ступінь, який можна придбати під час навчання, — це магістра. У будь-якому випадку, до нього можна дійти лише через 5 років навчання, попри те, подавалася раніше заявка на звання інженера або бакалавра, чи ні. У польських університетах можливе навчання на неподільній магістратурі. Щоб отримати ступінь магістра, кожен студент повинен писати та захищати довшу за змістом академічну роботу, ніж попередня.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

Перша наукова діяльність у Польщі

Після закінчення навчання, з'являється можливість розширити свою академічну діяльність в університеті, подавши заявку на звання доктора. З цією метою необхідно мати кілька років наукових досліджень, у ході яких кандидат повинен проводити заняття зі студентами та писати свою дисертацію, зачіпаючи предмет, котрий цікавить. Звання доктора дає право проводити наукову ініціативу та подавати заявку на отримання наступного ступеня.

Наступний академічний титул — це доктор абілітації. Отримання цього ступеня можливо тільки шляхом проведення активної діяльності у світі науки, а також після значних досягнень у своїй галузі. Абілітація дозволяє консультувати з приводу дисертацій та викладати студентам в якості професора.

Вище наукове звання — професор.

Останній ступінь може присудити тільки Президент Республіки Польща після того, як університет подав спеціальну заяву до Центральної комісії за ступенями та званнями. Звання професора, після якого вже можна лише вдосконалювати свою діяльність, без додаткових титулів, принесе не тільки повагу, але й стабільний високий дохід.

На закінчення фахівці UP-STUDY підкреслюють, що в університетах Польщі створено всі умови для того, щоб комфортно просуватися академічною кар'єрною драбиною. Ті, хто зважився вести наукову діяльність у РП, завдяки програмам від уряду, мають ще більше можливостей зробити це якщо не на бюджетній підставі, то з незначними витратами. На відміну від ситуації, яку ми можемо спостерігати у вітчизняних університетах, досягнувши найвищих наукових титулів на польській території, можна розраховувати не тільки на моральне задоволення, а й на хорошу заробітну плату.

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

12 12 2019 13:12:00

XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

16 лютого 2020 у Києві та 25+ містах України проходитиме XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21". Для учнів, 9,10,11 класів і студентів діють спеціальні акції і пропозиції.

Детальніше →

01 10 2019 09:37:00

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 − 2990 грн" − Дешевше ніж вступати самостійно!

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 - 2990 грн" діє до 31.12.19. За сплачені гроші Ви отримуєте: участь у розіграші 35 стипендій, переклади документів та офіційний документ від польського університету про зарахування.

Детальніше →

16 12 2019 19:20:00

Акція "Вступай з другом за пів ціни". Діє до 31.01.20

Компанія UP-STUDY підготувала черговий сюрприз - акцію для абітурієнтів 2020: "Вступай із другом за пів ціни". Кожен із двох друзів, зможе заплатити лише половину вартості (в тому числі акційної) пакету вступу "Все включено".

Детальніше →