Стажування або підробіток. Чому віддають перевагу польські студенти?

5/5 (2 Голосів)
Стажування або підробіток. Чому віддають перевагу польські студенти? 5 0 5 2

Здобуваючи вищу освіту за кордоном, кожен студент, який прагне бути конкурентоспроможними кадром на міжнародному ринку праці дбає про набуття практичного досвіду. На відміну від українських університетів, які вимагають проходження практики, при отриманні будь-якої кваліфікації, польські установи вищої освіти лише рекомендують пройти стажування. Тільки при виборі невеликої кількості напрямків, студентів зобов'язують стажуватися. Таким чином, перед учнями університетів Республіки Польща постає вибір, оформляти стажування або набути професійних навичок з допомогою підробку. Обидва ці методи напрацювання досвіду дуже дієві, хоча трохи відрізняються один від одного. У даній статті ми розкриємо, чому віддають перевагу студенти закладів освіти Польщі: стажуванню або підробку.

Суть проходження стажування під час навчання в одному з ВНЗ Польщі

Стажування передбачає роботу на обраному підприємстві/компанії на узгоджених умовах, тривалістю до 3 місяців. Дуже часто, це літнє стажування, іноді воно може проходити за кордоном, завдяки обопільним договорами між вибраною структурою освіти та іноземним бізнесом. Також, якщо є охота, студенти самостійно підшукують вакансії на локальних підприємствах/компаніях, проходять співбесіду, уточнюють систему оплати праці, обов'язки та графік роботи. Після цього, студент, звертаючись до секретаріату навчального закладу, або до підрозділу, що регулює питання такого типу, домагається того, що ВНЗ пересилає в обрану компанію стандартний договір. Після двостороннього підписання, можна приступати до виконання обов'язків.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

Особливості підробітку при отриманні кваліфікації у польському університеті

Більш часто учні структур вищої освіти Польщі схиляються до придбання професійного досвіду з допомогою підробку. Це вважається більш доцільним рішенням, адже студенти стаціонарної форми навчання не обмежені часом роботи та не потребують додаткових дозволах. Тому, працювати можна навіть протягом навчального року, з умовою, що підробіток не заважатиме освіті, не допускаючи пропуску занять без реальної на те підстави. Істотно відрізняється й заробітна плата. При стажуванні вона більше схожа на символічну матеріальну винагороду, оскільки роботодавець знає, що студент потребує отримання досвіду. При підробку, сильно зацікавлені обидві сторони. Хоча, обидва варіанти можуть привести до того, що при обопільному задоволенні роботою, може тривати співробітництво на довгостроковій основі.

Для того, щоб знайти місце підробітку, проходження стажування або тривалого працевлаштування, фахівці центру польської освіти UP-STUDY рекомендують студентам звертатися до центрів зайнятості (бюро кар'єри та інші подібні підрозділи) при університетах, які не тільки можуть запропонувати вакансії, але й здатні навчити правильно складати резюме, складанню відповідей під час проходження співбесід та іншим важливим тонкощам при пошуку роботи.

Підбиваючи підсумки, варто особливо підкреслити, що студенти польських освітніх структур більш схильні до переваги підробітку, ніж до проходження стажування, яке у більшості випадків не є обов'язковим. Водночас, якщо є можливість стажуватися за кордоном, не можна упускати такий шанс. У будь-якому випадку, придбання практичного досвіду, попри спосіб його напрацювання дозволить більш стрімко побудувати професійну кар'єру в обраному напрямку.

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

30 08 2019 14:15:00

XII Всеукраїнська презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

6 жовтня 2019 у Києві та 25+ найбільших містах України проходитимуть міжнародні освітні Презентації "Навчання в Польщі 2020-21". Відвідувачі отримають купон на знижку 50% від повної вартості послуг та курс польської мови.

Детальніше →

29 07 2019 09:05:00

АКЦІЯ! Отримай курс польської мови 50-100 годин безкоштовно при вступі на осінь 2020

Центр польської освіти UP-STUDY, надає українським абітурієнтам шанс отримати спеціалізований курс польської мови безкоштовно.  Стандартна вартість 900 грн/місяць. Початок курсу: жовтень 2019.

Детальніше →

29 07 2019 09:13:00

ЗНИЖКА 50% на навчання у Польщі — UP-STUDY розігрує 35 стипендій. Діє до 31.03.20

Бажаєте навчатися у кращих університетах Польщі за 50% вартості? Тоді, спеціальна пропозиція від UP-STUDY саме для Вас: Виграйте 1 із 35 стипендіальних грантів у Варшаві, Вроцлаві та Ольштині. 

Детальніше →