Стаціонар або заочне відділення. Що вибирають поляки, а що українці в ВНЗ Польщі?

5/5 (1 Голос)
Стаціонар або заочне відділення. Що вибирають поляки, а що українці в ВНЗ Польщі? 5 0 5 1

Не має значення, в якій країні точаться суперечки з приводу того, яка форма навчання є більш результативною, вони не закінчаться ніколи. Якщо абітурієнт вибирає польську установу вищої освіти, то, буде це заочне відділення або стаціонар — немає істотного значення, адже, при належному додатку зусиль, знання будуть на високому рівні. Варто зауважити, що іноземці, в тому числі й українці, які вступають до ВНЗ Республіки Польща, можуть самостійно приймати рішення в цьому напрямку. У поляків ситуація виглядає інакше. У статті ми розповімо про те, яке відділення вибирають іноземці, та чому полякам іноді доводиться вчитися на заочному, маючи інші переваги.

Стаціонарна форма навчання. Хто її обирає та чому?

Українці та інші іноземці вважають за краще приїжджати до європейських держав та вчитися на стаціонарі через те, що хочуть не тільки пізнавати професію у стінах альма-матер, а й перебувати у постійному контакті з однолітками, які є резидентами країни. Стаціонарні дослідження, ймовірно, добре відомі багатьом людям та відбуваються в формі повсякденного життя. Вважається, що, при постійному відвідуванні занять, виробляється більш стабільний навчальний процес. Ще однією обставиною, чому іноземці вибирають очне відділення є те, що така форма дозволяє поєднувати роботу з навчанням, тобто, для підробітку не потрібно додаткових дозволів. У польських громадян не завжди виходить зробити той вибір, який би їх задовольнив. Вся справа в Матурі, балів з який може не вистачити для того, щоб вступити на ту спеціальність, про яку мріялося. Доводиться або вибирати альтернативний напрям або йти на заочне відділення.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

Як визначитися з вибором відділення?

Варто розглянути, в якому режимі відбувається кожен процес:
1. Очне. З навчального п'ятиденного тижня, найчастіше 4 освітніх дні, а один виділяється для самостійного навчання, наприклад, для відвідування бібліотек, інтернет-кафе, лабораторій.
2. Заочне. Навчання проходить у вихідні дні, субота-неділя, іноді п'ятниця-субота. Воно завжди платне, немає можливості вступити на бюджет.
Не потрібно сумніватися в якості, якщо докласти належних зусиль, тоді знання будуть на відповідному рівні, незалежно від того, яку форму навчання вибирати. Навчаючись на стаціонарі, можна закласти сильну базу теоретичних знань та отримати навички в практичній стороні, під час стажування. При заочному, того обсягу інформації, який висилають викладачі на емейл та викладають на заняттях, вистачає, щоб закласти фундамент, а практичні навички здобуваються на роботі, яку, найчастіше, студенти-заочники підшукують на весь час отримання освіти.

Важко визначити, який спосіб навчання краще. Просто потрібно пристосуватися до своєї ситуації. Маючи підстави вступати на рівні з поляками на бюджетне відділення, або, якщо випадає шанс отримати знижку чи завоювати грант, тоді, не маючи перешкод, варто вибирати очне відділення. Якщо є обмеження в часі або інші ситуації, які перешкоджають відвідувати заняття 4 дні на тиждень, тоді заочне — відмінна альтернатива.
Підсумовуючи, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що найкращим вибором є той, який буде зручний для абітурієнта. Іноземці вільні вибрати відділення, яке підходить та до душі. У поляків, маючи високі результати з Матури, можна вибирати спеціальність та форму, яка більше привертає, при недостатності балів, доводиться вибирати ту, яка доступна, з урахуванням результатів.

11 11 2019 19:57:00

Лише 29.11 у Black Friday знижка 90% на пакет "Все включено"

29 листопада у Black Friday отримайте свій Чорний купон на знижку 90% на пакет послуг "Все включено". Отримати купон можна лише за умови попереднього онлайн бронювання.

Детальніше →

01 10 2019 09:37:00

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 − 2990 грн" − Дешевше ніж вступати самостійно!

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 - 2990 грн" діє до 30.11.19. За сплачені гроші Ви отримуєте: участь у розіграші 35 стипендій, переклади документів та офіційний документ від польського університету про зарахування.

Детальніше →

29 07 2019 09:13:00

ЗНИЖКА 50% на навчання у Польщі — UP-STUDY розігрує 35 стипендій. Діє до 31.03.20

Бажаєте навчатися у кращих університетах Польщі за 50% вартості? Тоді, спеціальна пропозиція від UP-STUDY саме для Вас: Виграйте 1 із 35 стипендіальних грантів у Варшаві, Вроцлаві та Ольштині. 

Детальніше →