Польськомовний або англомовний курс. Яку програму перспективніше вибирати?

5/5 (2 Голосів)
Польськомовний або англомовний курс. Яку програму перспективніше вибирати? 5 0 5 2

Реалії в Україні такі, що у той час, як рівень зарплат росте зі швидкістю черепахи, рівень цін, як на продукти, організацію побуту, так і на отримання послуг, у тому числі й освіти, зростає з геометричною прогресією. Зважаючи на це, а також аналізуючи ситуацію на локальному ринку праці, українські учні випускних класів схиляються до отримання освіти у сусідній Республіці Польща, з метою отримання можливості стати висококласним дипломованим фахівцем, затребуваним міжнародними роботодавцями. Чому саме університети Польщі? Тому що освітні структури даної держави мають доступну плату за навчальний рік, висувають лояльні умови при зарахуванні, пропонують великий вибір спеціальностей, та, що важливо, курси, як польською, так і англійською мовами. Говорячи про останній аспекті, не можна прийти до одноголосної відповіді, який курс перспективніше, оскільки це залежить від конкретної ситуації, що склалася, про що ми поговоримо у статті.

Особливості навчання на польськомовному курсі в одному з університетів РП

Попри те, якому відділенню буде надано перевагу, локальною мовою у Польщі вибір програм найбільш великий. Це природна обставина для будь-якої держави. На що варто звернути увагу у першу чергу, вибираючи дослідження польською:

1. При наявності підстав, з'являється можливість претендувати на бюджетне відділення (якщо це державний ВНЗ).

2. Вартість року навчання буде нижче, ніж на аналогічній спеціальності з англійською мовою викладання.

3. Програми курсів складені за міжнародними стандартами, вони відповідають усім вимогам ринку праці, а також відповідають

тенденціям, тому навіть отримавши професію польською та претендуючи на вакансію в іноземній корпорації, Ви не будете поступатися кандидатам з інших країн.

4. Існує багато стипендіальних програм від уряду, меценатів та різних фондів, а також програм грантів, які можуть отримати абітурієнти, які бажають навчатися польською у конкретній галузі досліджень.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

Особливості англомовних курсів у польських освітніх структурах

Якщо кандидату на навчання вже відомо, що після отримання диплома він буде мігрувати до інших країн, то, звичайно, краще за все вибирати англомовні дослідження, оскільки не виникне проблем з пошуком відповідного місця працевлаштування та спілкуванням з потенційним роботодавцем. До речі, якщо є сумніви з приводу того, вчитися у Польщі або в іншій європейській країні, то просто порівняйте вартість навчання на англомовній програмі у РП та у потенційній державі, а також рівень поточних витрат, та вони відпадуть миттєво, адже Польща є більш виграшним варіантом. Хоча, як підкреслюють фахівці UP-STUDY, у порівнянні вартостей польського та англійського курсу, англійський на 15-50% дорожче, залежно від університету, спеціальності та освітньо-кваліфікаційного рівня. Також, варто підкреслити, що кількість спеціальностей англійською трошки менше, але хвилюватися не варто, адже всі топові напрямки Ви обов'язково знайдете.

Отже, яку мову курсу обирати — це особиста справа кожного абітурієнта, яку потрібно вирішувати з позиції поточних можливостей (потреб) та майбутніх очікувань (необхідності). Навчання в університетах Польщі на високому рівні попри мову викладання. Якщо студент їде за знаннями та перспективами, а під час навчання завзято вбирає всю надану інформацію, а також шукає можливості додаткового розвитку, тоді, якою б мовою не велося навчання, він зможе реалізувати свій потенціал сповна.

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

12 12 2019 13:12:00

XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

16 лютого 2020 у Києві та 25+ містах України проходитиме XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21". Для учнів, 9,10,11 класів і студентів діють спеціальні акції і пропозиції.

Детальніше →

01 10 2019 09:37:00

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 − 2990 грн" − Дешевше ніж вступати самостійно!

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 - 2990 грн" діє до 31.12.19. За сплачені гроші Ви отримуєте: участь у розіграші 35 стипендій, переклади документів та офіційний документ від польського університету про зарахування.

Детальніше →

16 12 2019 19:20:00

Акція "Вступай з другом за пів ціни". Діє до 31.01.20

Компанія UP-STUDY підготувала черговий сюрприз - акцію для абітурієнтів 2020: "Вступай із другом за пів ціни". Кожен із двох друзів, зможе заплатити лише половину вартості (в тому числі акційної) пакету вступу "Все включено".

Детальніше →