Іспити у зимовому семестрі 2019/2020 у польських університетах

5/5 (1 Голос)
Іспити у зимовому семестрі 2019/2020 у польських університетах 5 0 5 1

Сесія — це час, коли студенти, які тільки почали навчання, відчувають стрес перед перевіркою знань. Водночас досвідчені учні університетів Республіки Польща просто збираються з силами, оновлюють знання по вже пройденому матеріалові, налаштовуються на тести та інші екзаменаційні випробування. Студенти першого року навчання ще не звикли до розкладу складання сесії, до того ж, цей активний період відрізняється за датами у залежності від обраної структури освіти. Коли очікувати першу сесію 2019/2020 навчального року? Поговоримо про це у статті, тому її варто прочитати першокурсникам та абітурієнтам, котрі націлені на отримання кваліфікації в одному з польських університетів.

Що таке сесія у контексті придбання якісного європейського диплома в одному з університетів Польщі?

Сесія є частиною кожного семестру. Протягом одного навчального року фактично у польських установах освіти передбачено у загальній складності 4 сесії — 2 основних та 2 повторних (poprawkowe). У ці періоди не проводяться дидактичні заняття — це час, коли студенти беруть участь тільки у підготовці до університетських іспитів та письмовим тестів.

Проте, у період будь-якої сесії проводяться консультації з лекторами, під час яких можна  скласти усні іспити. До початку сесійного періоду у студентів повинні бути оцінки з предметів, які не виносяться на іспит (наприклад, з семінарських занять та тих, які проводяться у лабораторіях).

Дата екзаменаційної сесії — зима 2019/2020

Екзаменаційна сесія у зимовому семестрі, у 2019/2020 навчальному році, відбудеться у січні-лютому нового року. Слід пам'ятати, що для всіх університетів Польщі не існує єдиної дати старту випробувань. Освітні установи мають певний ступінь автономії, коли справа доходить до вибору тривалості складання іспитів, хоча можна вказати діапазон, в який студентам конкретних ВНЗ можна очікувати цього.

Зимова сесія зазвичай починається наприкінці січня або на початку лютого. Наприклад, Університет Варшави та Університет Адама Міцкевича у Познані починають сесію 28 січня, та закінчують її 9 лютого. Через день починаються випробування у Ягеллонському університеті, де сесія проходить з 29 січня по 10 лютого 2020 року. Трохи пізніше іспити почнуться у Гданському університеті, де вони триватимуть з 3 по 16 лютого. З перерахованих вище установ освіти найпізніше сесія починається у Вроцлавському університеті — з 5 по 18 лютого.

Конкурс стипендіальних грантів від UP-STUDY

Де перевірити, коли пройде сесія у Вашому ВНЗ?

Кожен університет має спеціальну вкладку на веб-сайті, де описані дати всіх важливих подій, які відбуваються протягом семестру та навчального року. Найшвидший спосіб знайти її — ввести назву Вашого університету до пошуковика з позначкою «навчальний рік». Там Ви знайдете всі деталі.

Коли проходить повторна сесія (sesja poprawkowa)?

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу на те, що повторна сесія у зимовому семестрі починається, як тільки закінчується екзаменаційна сесія. Триває один тиждень. Цього час немає занять та проводяться консультації. У разі успіху під час першого складання, якщо вдалося закрити всі предмети, у студентів тиждень буде вільним. 

 В іншому випадку у зазначений період можна перескласти ті дисципліни, за якими учень зазнав фіаско.

Підбиваючи підсумки, варто зауважити, що польські університети лояльно ставляться до своїх студентів, сприяючи їхньому розвитку, та підтримуючи під час невдач. Це означає, що навіть якщо Вам не вдалося скласти сесію з першого разу, ВНЗ не виключить Вашу кандидатуру, просто потрібно буде закрити питання з не зарахованим дисциплінами під час сесії корекції. Щоб не вдаватися до складання у повторний період, слід систематично готуватися до занять, знаходити та вивчати додаткову інформацію, а також, з наступних курсів підробляти, з метою набуття практичного досвіду. У такому випадку вдасться не тільки своєчасно складати  предмети та мати високі результати, але й бути більш привабливими для роботодавців, адже останні цінують студентів, які проявляють професійну активність під час отримання кваліфікації.

Завантажте ексклюзивний Гід-інформатор абітурієнта Польщі і дізнайтеся більше

12 12 2019 13:12:00

XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21" у Києві та 25+ містах України

16 лютого 2020 у Києві та 25+ містах України проходитиме XIII Всеукраїнська міжнародна освітня презентація "Навчання в Польщі 2020-21". Для учнів, 9,10,11 класів і студентів діють спеціальні акції і пропозиції.

Детальніше →

01 10 2019 09:37:00

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 − 2990 грн" − Дешевше ніж вступати самостійно!

Акція "Швидкий вступ на осінь 2020 - 2990 грн" діє до 31.12.19. За сплачені гроші Ви отримуєте: участь у розіграші 35 стипендій, переклади документів та офіційний документ від польського університету про зарахування.

Детальніше →

16 12 2019 19:20:00

Акція "Вступай з другом за пів ціни". Діє до 31.01.20

Компанія UP-STUDY підготувала черговий сюрприз - акцію для абітурієнтів 2020: "Вступай із другом за пів ціни". Кожен із двох друзів, зможе заплатити лише половину вартості (в тому числі акційної) пакету вступу "Все включено".

Детальніше →